Najtrudniejsza sytuacja występuje w województwie zachodniopomorskim, mazowieckim i wielkopolskim. W całym kraju na skutek wichury ponad 500 tys. odbiorców pozbawionych zostało prądu. Państwowa Straż Pożarna interweniowała od północy ok. 1500 razy.
W woj. pomorskim 3 osoby zginęły a 1 została ranna w wyniku przewrócenia drzewa na samochód osobowy.
W woj. zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim w związku z przewidywanym sztormowym wiatrem z kierunku zachodniego i północno-zachodniego przewiduje się stopniowy wzrost poziomów wody do strefy stanów alarmowych i powyżej – IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne w stopniu 3/3.
Maksymalne porywy wiatru prognozowane w ciągu dnia osiągnąć mogą od 90 km/h do 110 km/h, a na wybrzeżu do 135 km/h. Możliwe jest wystąpienie burz. Wiatr lokalnie będzie powodować zawieje śnieżne.
PROGNOZA METEOROLOGICZNA:
Wg prognoz IMGW, w najbliższych godzinach silne porywy wiatru pojawią się w centrum i na północnym wschodzie, a po południu dotrą do województw południowo-wschodnich. Prognozowane porywy wiatru od 90 km/h do 101 km/h, pojedyncze porywy dochodzić mogą do 108 km/h. Na wybrzeżu prognozowany wiatr będzie silny i bardzo silny, w porywach do 110-126 km/h.
Przed północą prędkość wiatru zacznie nieco zmniejszać się w woj. zachodnich. Na wybrzeżu początkowo w nocy porywy wiatru będą osiągać wartości do 112 km/h, a nad ranem do 94 km/h. W pozostałej części kraju w nocy wiatr nadal będzie silny i porywisty, w porywach do 94 km/h.