Przypominamy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało dla Tunezji rekomendację – NIE PODRÓŻUJ. Ministerstwo Spraw Zagranicznych monitoruje sytuację geopolityczną na świecie i w oparciu o najlepszą wiedzę wydaje rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa Polaków w danym kraju. Dlatego przed podjęciem decyzji dotyczącej miejsca wypoczynku, warto sprawdzić na stronie internetowej MSZ jakie są rekomendacje dla wybranego przez nas regionu świata.

Przed wyjazdem za granicę warto zarejestrować się w e-konsulacie (https://secure.e-konsulat.gov.pl/Default.aspx) – w systemie „Odyseusz”. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnej za granicą, w miejscu gdzie przebywamy, Ministerstwu Spraw Zagranicznych będzie łatwiej nawiązać z nami kontakt  oraz udzielić niezbędnych informacji i pomocy przez właściwą placówkę dyplomatyczną. Rejestracja jest dobrowolna. Warto z niej skorzystać.

Należy także pamiętać o ubezpieczeniu. Wyjeżdżając za granicę na wypoczynek zorganizowany przez biuro podróży, z reguły każdy z nas jest ubezpieczony. Warto jednak sprawdzić zakres tego ubezpieczenia. Najlepiej przeanalizować własne potrzeby, ocenić ryzyko i zagrożenia i, ewentualnie wykupić ubezpieczenie dodatkowe.