W sobotę 2 maja wystartowały samoloty z pomocą humanitarną dla Nepalu dotkniętego trzęsieniem ziemi. Wśród darów przekazanych przez Polską Akcję Humanitarną, Polski Czerwony Krzyż, Caritas Polska, Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna, wojsko i Państwową Agencję Rezerw Materiałowych jest m.in. żywność, środki czystości i tabletki do uzdatniania wody. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa koordynuje akcję udzielania pomocy we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych i Państwową Strażą Pożarną.

Mąka, ryż, tabletki do uzdatniania wody, środki czystości, koce, śpiwory i łóżka polowe, to towary, które w ramach pomocy humanitarnej zostaną przekazane ofiarom trzęsienia ziemi. Ze strony Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w przekazaniu pomocy będzie uczestniczył Aleksander Paszkowski, który leci z darami do Nepalu.

W przyszłym tygodniu samolotami wrócą ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy teraz uczestniczą w akcji poszukiwawczo – ratowniczej.

nepal1 nepal2

 

 

 

 

 

nepal3 nepal4

 

 

 

 

 

nepal4a nepal5