Wrzesień rozpieszcza nas wysokimi jak na tę porę roku temperaturami. Tak też zapowiada się najbliższy weekend. Jak poradzić sobie z upałem i bezpiecznie spędzić ten czas? Pamiętajmy o nawadnianiu organizmu podczas upałów i zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Kolejny wrześniowy weekend upłynie pod znakiem wysokich temperatur. Słupki rtęci w niemal całym kraju wskazywać mogą nawet 30o C.

Pomimo, że wakacje już się skończyły, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po raz kolejny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

Pamiętaj, że wychodząc z domu należy zabrać ze sobą wodę i nakrycie głowy. W najgorętszych momentach dnia, unikaj też nadmiernego wysiłku fizycznego. Zbyt długie przebywanie na słońcu może doprowadzić do przegrzania i odwodnienia organizmu. Jeśli zaobserwujesz u siebie zawroty, ból głowy lub osłabienie – nie zwlekaj i skontaktuj się z lekarzem.

Woda to żywioł! W tym sezonie Komenda Główna Policji odnotowała aż 296 przypadków utonięć. Korzystajmy więc z ciepłych dni z rozwagą. Chcąc się ochłodzić, pamiętajmy, że natychmiastowe zanurzenie się w wodzie może wywołać szok termiczny. Przypominamy, też o konieczności korzystania ze strzeżonych kąpielisk. Pod żadnym pozorem, nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

Zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa zadbasz o siebie i bliskich.

Bezpieczeństwo nad wodą

RCB_BEZP_UPALY_1 PNG