Serią filmów o InfrastruktYouTube-logo-full_colorurze Krytycznej Rządowe Centrum Bezpieczeństwa otworzyło swój kanał w serwisie YouTube. To kolejny, po Twitter i Facebook, serwis społecznościowy w którym RCB będzie propagować działalność edukacyjną związaną z bezpieczeństwem.

Na kanale opublikowane są nagrania o ochronie Infrastruktury Krytycznej. Eksperci Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wyjaśniają najważniejsze kwestie związane z infrastrukturą kluczową dla bezpieczeństwa państwa. Omówiony jest tam między innymi cały „sześciopak” dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa , kwestie prawne związane z zarządzaniem kryzysowym oraz „6 sposobów na to, żeby umrzeć” w kontekście IK.

„Zadania związane z ochroną Infrastruktury Krytycznej są dla nas kluczowe, dlatego wykorzystujemy wszystkie możliwości, żeby dotrzeć z promocją wiedzy do jak najszerszego grona odbiorców” – tłumaczy powstanie kanału RCB dyrektor Marek Kubiak.

Kanał będzie na bieżąco uaktualniany treściami związanymi z działalnością Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Od nowego roku wystartować ma natomiast e-learningowy kurs „Ochrona Infrastruktury Krytycznej” skierowany nie tylko do operatorów IK, ale również do wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z bezpieczeństwem.