W związku ze wzrostem dynamiki nowych zachorowań na COVID-19, od 27 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały nowe, zaostrzone zasady bezpieczeństwa.

 

Wprowadzane zmiany obejmą takie sektory jak:

  • Handel

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni).

Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:

– 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,

–  1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

  • Kult religijny

W miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – 1 osoba/20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

  • Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.

  • Żłobki i przedszkola tylko dla medyków

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

  • Sport – tylko zawodowy

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

 

W Święta Wielkanocne zostańmy w domu
Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia aktywności społecznej.  W okresie Świąt Wielkanocnych ogranicz kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a spotkania przełóż na inny, bezpieczniejszy czas.

Praca zdalna – wszędzie tam, gdzie możesz
W całym kraju zalecana jest praca w formule zdalnej – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

 

Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Zainstaluj też aplikację STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi Cię o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.

 

WIĘCEJ INFORMACJI: TUTAJ