Premier Ewa Kopacz wzięła udział w posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zostało zwołane 18 marca w związku z wydarzeniami w Tunezji. Sekretarzem zespołu jest dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa gen. Janusz Skulich.

„Od pierwszej chwili, kiedy dotarła do mnie ta straszna informacja, uruchomiłam wszystkie dostępne środki, aby ustalić fakty i zorganizować pomoc dla poszkodowanych Polaków i ich rodzin” – powiedziała szefowa rządu po spotkaniu.

Niestety w zamachu prawie na pewno zginęli Polacy – poinformowała. Dodała, że trwa ustalanie precyzyjnych informacji.

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że 20 Polaków jest bezpiecznych i znajduje się pod opieką polskiej placówki dyplomatycznej. Wiemy również, że są polscy obywatele, którzy przebywają obecnie w dwóch szpitalach. Część z nich wymaga szybkich i pilnych zabiegów operacyjnych – dodała.

„Do Tunezji w najbliższym i najkrótszym czasie wyruszy ekipa psychologów i lekarzy, aby udzielić pomocy poszkodowanym i ich rodzinom.” – poinformowała szefowa rządu. Premier Ewa Kopacz zadeklarowała, że rząd pomoże zorganizować powrót poszkodowanej grupy polskich turystów.

Premier Ewa Kopacz przypomniała także negatywną rekomendację MSZ w sprawie podróży do Egiptu i Tunezji.

fot. M. Śmiarowski, KPRM