Według informacji jakie spływają do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od służb monitorujących zagrożenia w ramach systemu zarządzania kryzysowego wynika, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, chociaż na niektórych odcinkach zalega błoto pośniegowe. Lokalnie zdarzają się awarie sieci energetycznych i ciepłowniczych, które jednak są usuwane na bieżąco. Na terenie kraju w dalszym ciągu przewidywane są utrudnienia w komunikacji masowej.
Niestety są także kolejne ofiary mroźnej pogody. W ciągu ostatniej doby, z powodu wychłodzenia zmarło 12 osób.
Według IMGW sytuacja powinna poprawić się już w sobotę, ponieważ opady śniegu będą zanikały, a mróz zelżeje.
W dniu 2 grudnia na terenie kraju doszło do kilku awarii sieci energetycznych w województwach: śląskim, świętokrzyskim, kujawsko pomorskim i wielkopolskim. Wszystkie awarie zostały już usunięte. Na pozostałym obszarze kraju, dostawy energii elektrycznej przez głównych operatorów odbywały się bez zakłóceń.
Również 2 grudnia wystąpiły awarie sieci ciepłowniczej. Ciepłej wody i ogrzewania pozbawionych była część mieszkańców województw świętokrzyskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i śląskiego. Wszystkie awarie zostały usunięte.
Natomiast dzisiaj, we wczesnych godzinach rannych wystąpiła awaria magistrali ciepłowniczej w Częstochowie, która pozbawiła dostaw ciepła większą część miasta. Miejsce awarii już zostało zlokalizowane i ciepłe ogrzewanie w mieszkaniach ma zostać przywrócone jeszcze dzisiaj.
Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – 3 grudnia 2010 r. (stan na godz. 6.00) wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a większość ma nawierzchnię czarną. Lokalnie zalega błoto pośniegowe oraz cienka zmrożona warstwa śniegu.
Utrudnienia występują w:
– woj. zachodniopomorskim z wyłączeniem rejonu m. Lipiany i m. Koszalin,
– woj. pomorskim w południowo-zachodniej części województwa,
– woj. warmińsko-mazurskim z wyłączeniem zachodniej części województwa,
– woj. podlaskim w rejonie m. Bielsk Podlaski,
– woj. lubuskim na południu województwa,
– woj. wielkopolskim z wyłączeniem rejonu m. Kalisz i m. Kępno,
– woj. kujawsko-pomorskim z wyłączeniem północnej części województwa,
– woj. mazowieckim w rejonie m. Mława, m. Płock, m. Przasnysz, m. Boża Wola, m. Radzymin, m. Garwolin,
– woj. łódzkim w rejonie m. Radomsko i m. Kutno,
– woj. dolnośląskim z wyłączeniem rejonu m. Legnica, m. Wałbrzych, m. Jelenia Góra,
– woj. podkarpackim na drogach krajowych 28 i 84 na odcinku Sanok – granica państwa,
– woj. lubelskim na drogach krajowych: 19 na odcinku Lublin – Kraśnik, 74 na odcinku Kraśnik – Annopol oraz 74 i 17 na odcinku Zamość – granica państwa.
Według informacji Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. minionej doby (od 2.12. godz. 6.00 do 3.12. godz. 6.00), na terenie kraju odwołano kursowanie 181 pociągów pasażerskich, 33 kursowały w skróconej relacji, a opóźnieniu uległo 843.